طراحی سایت ریسپانسیو

طراحی سایت ریسپانسیو چیست؟ تقریبا امروزه تمام مشتریان ما بعد از اتمام طراحی سایت شان، نسخه موبایل سایت خود را نیز می خواهند. پس می بایست همان زمانی که در حال طراحی سایت هستیم به فکر نسخه ای از آن در آی فون، تبلت و موبایل باشیم؛ به گونه ای که رزولوشن همه این موارد با یکدیگر هماهنگ باشد. قطعا در پنج سال آینده تعداد این ابزارها نیز بیشتر خواهد شد.

طراحی سایت ریسپانسیو چیست؟

طراحی سایت ریسپانسیو » تقریبا امروزه تمام مشتریان ما بعد از اتمام طراحی سایت شان، نسخه موبایل سايت خود را نیز می خواهند.


طراحی_سایت_ریسپانسیو

پس می بایست همان زمانی که در حال طراحی سایت هستیم به فکر نسخه ای از آن در آی فون، تبلت و موبایل باشیم؛ به گونه ای که رزولوشن همه این موارد با یکدیگر هماهنگ باشد. قطعا در پنج سال آینده تعداد این ابزارها نیز بیشتر خواهد شد.

طراحی وب سایت واکنش گرا به گونه ای که وب سايت در دستگاه های متعدد، نمایش خوبی داشته باشد، وب سايت هایی را برای آینده طراحی وب سایت مدرن فراهم می کند.

 • تیم ما با طراحی وب سایت واکنش گرا، موجب هدایت حجم ترافیک قابل توجهی به سمت وب سایت شما می شود.
 • ما این اطمینان را می دهیم که طراحی وب سایت واکنش گرای ما، به گونه ای است که در همه دستگاه ها زیبا و مناسب به نظر می رسد.
 • طراحی وب سایت واکنش گرای ما کسب وکارتان را برای آینده وب از طریق موبایل آماده می کند.

وب سایت واکنش گرا، وب سایتی است که با دستگاه سخت افزاری هر بازدیدکننده، اعم از دسکتاپ، گوشی هوشمند، یا تبلت تطبیق می یابد. وب سایت واکنش گرا به طور پویا محتوا و ویژگی های بصری اش را برای صفحه نمایش های با ابعاد مختلف تغییر اندازه می دهد تا اثر بخشی وب سایت بر روی هر پلتفرمی به قوت خود باقی بماند و برای استفاده، آسان باشد.


چرا باید از طراحی وب سایت واکنش گرا استفاده کنم؟


طراحی_سایت_ریسپانسیو

رشد روزافزون استفاده از موبایل

استفاده از وب بر روی موبایل با نرخ سرعت چشمگیری در حال افزایش است که این خودش فرصت چشمگیریست. وب سایتی که برای استفاده و کارآیی بر روی موبایل بهینه سازی نشده باشد این پتانسیل را دارد که فرصت های کسب وکار زیادی را از دست دهد. وب سایت های واکنش گرای تخصصی ما نتایج قابل توجهی، چه از طرف کاربران دسکتاپ و چه موبایل کسب می کند.

مقرون به صرفه از نظر زمان و هزینه

طراحی وب سایت واکنش گرا، به میزان قابل توجهی زمان و هزینه طراحی را کاهش می دهد. به جای صرف زمان و منابع برای طراحی وبسایتی برای نسخه موبایل علاوه بر نسخه دسکتاپ، با استفاده از رهیافت طراحی وب سایت واکنش گرا تنها با یک وب سایت که مناسب برای هر دوی نسخه های دسکتاپ و موبایل است، کسب و کارتان را رونق دهید.

بهترین گزینه برای رنکینگ بالا در نتایج جست و جوی موبایل

طراحی وب سایت واکنش گرا، ترجیحی است که وب سايت شما را هم برای نسخه موبایل و هم موتورهای جست و جو مناسب می کند. با فراهم کردن یک نسخه پویا از وب سايت شما، هم برای بازدیدکنندگان موبایل و هم دسکتاپ، فهم و به کارگیری محتوایتان را برای موتورهای جست و جو آسان می کنید.

در یکی دو سال اخیر توجه زیادی به این نوعی از طراحی سایت شده است، طراحی سایت ریسپانسیو حتی اپلیکیشن‌های اختصاصی را به چالش می‌کشد و مواردی دیده شده که صاحبان سایت‌های معتبر به جای تمرکز روی اپلیکیشن‌ها به طراحی سایت ریسپانسیو روی آورده‌اند.

به آمار ۸۰ درصدی زیر توجه فرمایید :

 • ۸۰ % کسانی که گوشی های هوشمند دارند هنگام صبح قبل از اینکه دندان های خود را مسواک بزنند گوشی های خود را چک می کنند.
 • ۸۰ % کسانی که عضو شبکه اجتماعی فیسبوک هستند گوشی های هوشمند ، تبلت و آیفون دارند.
 • ۸۰ % کسانی که گوشی های هوشمند دارند هر ۱۵ دقیقه گوشی خود را برای مطالب جدید چک می کنند .

 • ویژگی های سایت های ریسپانسیو:

  • سازگاری با طیف وسیعی از مرورگر های جدید و قدیمی
  • سازگاری با انواع صفحه نمایش گوشی و تبلت
  • انعطاف پذیری بالا و کارآمد
  • افزایش قدرت سئو سایت
  • افزایش بازدیدکنندگان سایت
  • محبوبیت بیشتر در بین موتور های جستجوگر

  آموزش_طراحی_سایت_ریسپانسیو

  آیا طراحی سایت به صورت ریسپانسیو ضرورت دارد یا می توان از روش های دیگر طراحی سایت نیز استفاده کرد؟

  در سال 2013 آمار فروش جهانی تبلتها و موبایلهای هوشمند از فروش کامپیوتر پیشی گرفت و پیش بینی می شود آمار بازدیدهای اینترنتی بوسیله این دستگاهها از لپتاپ و رایانه نیز بیشتر شود.

  پس می توان گفت در آینده ای نزدیک وبسايت شما بیشتر بوسیله موبایل و تبلت مورد استفاده بازدیدکنندگان قرار می گیرد و تحقیقات نشان داده است که حتی اگر سایتی در نتایج بالای گوگل باشد اما ریسپانسیو نباشد نرخ پرش (bounce rate) آن در موبایل و تبلت افزایش می یابد.

  این به معنای زنگ خطری است برای وبسایتهای غیر واکنش گرا. مخصوصا اگر رقبای آنها از طراحی واکنش گرا استفاده کرده باشند. و از سوی دیگر طراحی سایت واکنش گرا مزیتی است نسبت به رقبایی که هنوز سایتشان ریسپانسیو نیست.


  اینفوگرافیک طراحی سایت ریسپانسیو


  طراحی_سایت_ریسپانسیو_چیست

  امروزه بیش از هر زمان دیگری، برنامه‌ها و سايتهایی را طراحی می‌کنیم که در دستگاه‌های مختلف دیده می‌شوند. طراحی سایت ریسپانسیو رویکردی رو به جلو را ارائه می‌کند، و در نهایت به ما اجازه می‌دهد تا طرح‌های گوناگونی را تولید کنیم.

نظرات کاربران

نظر شما