سایت فروشگاهی با سطوح مدیریت جداگانه ( اختصاصی )

امکان ایجاد کابران و مدیران با سطوح دسترسی موازی و سطوح دسترسی سلسله مراتبی، قابلیتی انحصاری ایجاد میکند که در سایت فروشگاهی

نرم افزارهای فروشگاه اینترنتی از شتاب روبه رشد فراوانی برخوردار هستند بگونه ای که هر از چند گاهی شاهد افتتاح وب سایت فروشگاهی دیگری با تنوع و گستردگی محصولات جدید خواهیم بود . هر چه تعداد سایت های فروشگاه های افزایش می یابد به همان نسبت فروشگاه های قدیمی گسترده تر و با تنوع محصولات و خدمات جدید ظاهر می شوند . حال تصور کنید چگونه می توان تعداد زیادی از محصولات را با گستردگی موضوعی و تنوع برندها و مشخصات متفاوت در سایت فروشگاه اینترنتی وارد کرد مشخصات و قیمت آنها را به روز نگه داشت و پاسخگوی مشتریان و خریداران سایت بود و کالاهای خریداری شده را برای مشتریان ارسال و مدارک مالی اعم از سندهای پرداخت و حواله ای انبار و خروج کالا را کنترل نمود .

راه حل این موضوع در فروشگاه های بزرگ زنجیره ای و یا فروشگاه های بزرگ تک شعبه حضور پرسنل متعدد در قسمتها و بخشهای مختلف فروشگاه اعم از واحدهای جزء و بخشهای مدیریت جداگانه می باشد . استفاده از نرم افزارهای حرفه ای مدیریت فروشگاه های اینترنتی در کاهش تعداد نیروها کمک بسزایی خواهند نمود اما حضور کارشناسان فروش در بخشهای متنوع سایت فروشگاه اینترنتی اجتناب ناپذیر است حال اگر قرار بود همه کارمندان فروشگاه و مدیران بخشهای گوناگون وب سایت فروشگاهی به بخشهای پنلهای یکدیگر دسترسی داشته باشند چه اتفاقی می افتاد و اگر کسی از ادمینهای سایت کالای واحد خود را در بخش دیگری وارد و یا کالایی را از بخشهای دیگر حذف می نمود هرج و مرج کل فضای سایت فروشگاهی را فرا می گرفت .

بهترین راه کار مدیریت اینگونه از فروشگاه های اینترنتی را متخصصین و برنامه نویسان فروشگاه های اینترنتی نماد ارتباط سبز در قلب نرم افزار خود در نظر گرفته اند . در این روش ابتدا سطوح مختلف برنامه نویسی فروشگاه های اینترنتی تعریف شده و هریک بعنوان یک بخش مجزا و متصل به کل در نظر گرفته می شود در هر بخش امکان تعریف چندین مدیر و کارشناس مختلف با سطوح دسترسی های مختلف وسلسله مراتبی وجود دارد به این گونه که در پایین ترین سطح یک کارشناس فقط امکان ویرایش محصولات محدودی را داشته و تراکنشهای مربوط به آن کالا را خواهد دید . در سطح بالاتر امکان مشاهده نظرات کاربران و یا دیگر امکانات قابل تعریف خواهد بود تعدادی از این دسترسی ها را می توان در یک گروه خاص تعریف و پنل مدیریت جداگانه ای برای آن ایجاد کرد مدیران گروه علاوه بر دسترسی های مدیریتی بخش خود امکان مشاهده ویرایش و عدم ویرایش کالاها و محصولات زیر مجموعه وب سایتشان را خواهند داشت . به همین ترتیب می توان سطوح دسترسی جداگانه با قابلیت های دسترسی متنوع را ایجاد کرد و این سطوح دسترسی را بصورت سلسله مراتبی افزایش داد و در نهایت بصورت هرمی در هر لایه از سطوح دسترسی امکان مدیریت زیر شاخه ها و سطوح پایین تر را ایجاد نمود که قاعدتآ مدیر کل فروشگاه از بلاترین سطح دسترسی برخوردار بوده و امکان تعریف سطوح مدیریتی و کارشناسان گوناگون را دارد این روش علاوه بر مزیت فوق امکان اجاره دادن و واگذاری بخشهای مختلف به فروشگاه بیرونی و برندهای گوناگون را دارد و عملآ قابلیت چند فروشندگی و مالتی وندور را همزمان با هم در یک فروشگاه اینترنتی در اختیار صاحبان فروشگاه آنلاین قرار می دهد.

نظرات کاربران

نظر شما