فروشگاه اینترنتی با طراحی واکنش گرا

طراحی واکنش گرا Bootstrap برای نمایش موثر در تمام وسایل از موبایل، تبلت تا نمایشگر های عریض.

در سال 2015 با توجه به افزایش استفاده کاربران اینترنتی از تلفن همراه واکنش گرایی برای سایت های تجاری مزیت محسوب نمی شود و در واقع به امری لازم و ضروری برای تجارت انلاین تبدیل شده است.این تغییر نیز بر تجارت آنلاین و طراحی سایت های فروشگاهی تجاری تاثیر بسزایی گذاشته است.

دکتر آنیل گوپتا نویسنده و مشاور کسب و کار می گوید توصیف یک مزیت رقابتی زماتی است که یک شرکت سریعتر ، بهتر ، کار آمد تر و یا ارزانتر از رقبای خود باشد.

در چند سال گذشته داشتن یک وب سایت فروشگاهی تلفن همراه بهینه یکی از مزیت های رقابتی برای سایت های فروشگاهی بوده اما در سال 2015 طراحی سایت واکنش گرا دیگر یک راه برای برتری یافتن از سایرن محسوب نمی شود بلکه امری ضروری و لازم است.

طراحی وب سایت های تلفن همراه در حال به روز شدن است و نقش بر جسته و بسیار مهمی در تجارت الکترونیک به طور کلی دارد. شش روند طراحی فروشگاه های واکنش گرا در سال 2015 که می تواند تآثیر فوق العاده ای در فروشگاه آنلاین شما بگذارد .


1- منوهای پنهان :

در طراحی سایت های فروشگاهی تلفن همراه لازم است که برخی از عناصر مشترک در وب سایت تا زمانی که به انها نیاز نیست پنهان بمانند. بنابراین منوهای پنهان (گاهی اوقات به نام منوهای همبرگر به دلیل ایکونی که برای انها استفاده می شود نامیده می شوند ) در محبوبیت فروشگاه اینترنتی شما تآثیر زیادی می گذارد به همین دلیل منوهای پنهان تقریبآ در تمام وب سایت های گوگل استفاده شده است.

در سال 2015 به دلیل استقبال کاربران بسیاری از طراحان حرفه ای فروشگاه های اینترنتی از منوی پنهان حتی زمانی که یک سایت در دسکتاپ یا لپتاپ با صفحه نمایش نسبتآ بزرگ باز می شود نیز استفاده کرده اند . شرکت های طراحی سایت مدرن و به روز نیز در حال حاضر شروع به انجام این کار کرده اند . در جهان الکترونیک با توجه به اینکه منوهای پنهان از محبوبیت بالایی برخوردارند اما شواهدی نیز وجود دارد که تعداد کمی از کاربران با این نوع منو آشنایی ندارند به همین دلیل در بعضی از سایت ها در کنار آیکون منوی همبرگر از کلمه منو نیز استفاده کرده اند.


2-طراحی واکنش گرا برای صفه نمایش های بزرگ:

همانطور که ذکر شد طراحی سایت های فروشگاهی واکنش گرا امروزه برای دستگاه های تلفن همراه در تجارت الکترونیک تبدیل به یک ضرورت برای موفقیت شده است ، اما دلایل قانع کننده ای برای این طراحی برای نمایش گرهای بزرگ نیز وجود دارد به عنوان مثال بسیاری از تلوزیون های هوشمند و یا کنسول های بازی مانند xbox باعث شده است که تلویزیون به یک دستگاه اینترنتی تبدیل شود.

یکی از فروشگاه های آنلاین گزارش داده است که نزدیک به 10% از ترافیک سایت اینترنتی اش در حال حاضر به افرادی که از دستگاه های با صفحه نمایش بزرگ استفاده می کنند اختصاص یافته که ممکن است از مانیتورهای بزرگ یا تلویزیون استفاده کنند .


3-تایپو گرافی انعطاف پذیر و بزرگ:

بسیاری در صنعت طراحی وب سایت فروشگاهی معتقدند که سال 2015 می تواند یک سال قابل توجه برای تایپو گرافی به خصوص تایپو گرافی انعطاف پذیر و بزرگ در زمینه طراحی واکنش گرا باشد.

در یک مقاله ریچارد روتر در مورد روندی که طراحان برتر دارند طی می کنند گفته است تایپو گرافی وب سایت در پنج سال گذشته فرازو نشیب بسیاری داشته است و طراحان قادر به استفاده از فونت های بیشتر و چگونگی استفاده بهینه از فونت ها شده اند با این حال استفاده از فونت های یکسان و محافظه کارانه در بسیاری از وب سایت ها دیده می شود . اما این نیاز تغییر در وب سایت های فروشگاهی و برندها به وضوح دیده می شود بنا براین بهتر است جسورانه به انتخاب فونت هایی بپردازیم که هم خوانا هم متفاوت باشند. این طرح جسورانه همچنین باید با طراحی زمینه واکنش گرا مدیریت شود تا متن جلوه خوبی بروی صفحه نمایش های بزرگ وصفحه نمایش های کوچک تلفن همراه داشته باشد.


4-عکس های بزرگ :

سرعت وب سایت فروشگاهی بسیار مهم است . بسیاری از طراحان وب سایت فروشگاهی در سال های اخیر در استفاده از تصاویر بزرگ اجتناب می کردند تا وب سایت در موبایل نیز سریع بارگذاری شود. اما با پیشرفت تکنولوژی طراحی فروشگاه های واکنش گرا و تطبیق عکس ها استفاده از عکس های بزرگ و بارگذاری سریع وب سایت ممکن شده است. استفاده از تصاویر بزرگ تآثیر بسزایی در افزایش فروش در تجارت الکترونیک دارد زیرا بازدید کنندگان منتظر دیدن تصاویر بزرگ در فروشگاه اینترنتی و سایت شما هستند.

اول : استفاده از تصاویر بسیار بزرگ در صفحه اصلی وب سایت مانند سایت tommy bahama که سابقه زیادی در استفاده از تصاویر بزرگ و جذاب در صفحه اصلی دارد .

دوم: تعجب نکنید اگر سایز عکس صفحه جزئیات محصول نیز افزایش یافته است در بعضی از سایت های فروشگاهی ابعاد به بیش از 1000 پیکسل نیز می رسد جالب توجه اینکه در یکی از فروشگاه های اینترنتی کفش Greats از تصاویر بزرگ با قابلیت چرخش 360 درجه در صفحه جزئیات محصول استفاده شده است.


5- ویدئو و پس زمینه:

برای سالها کار شناسان بازاریابی و تجارت الکترو نیک از مزایای ویدئو از جمله فیلم هایی که برای کمک به فروش محصولات و بازاریابی محتوای فیلم برای کمک به جذب مشتریان است صحبت می کنند. در سال 2015 کسب و کار تجارت الکترونیک بیشتر برای استفاده ازویدئو در صفحه جزئیات محصول ، وبلاگ ها ، یوتیوب و حتی استفاده از آن به عنوان تصویر پس زمینه در صفحه اصلی تمایل دارد .


6- طراحی اجزا :

طراحی اجزا یک زبان بصری است که توسط گوگل با همگام کردن اصول طراحی کلاسیک با فن آوری های نوین توسعه یافته است . این راه برای هماهنگ سازی محتوای وب سایت صرف نظر از این که کاربر از چه نوع اینترنت یا دستگاهی استفاده می کند است این یک رویکرد هوشمندانه به وب سایت و نرم افزار طراحی شده ,است گوگل در بروز رسانی های اخیر طراحی اجزا از اندروید استفاده می کند و این جدید ترین تطبیق طراحی اجزا در تجارت بین الملل می باشد.

نظرات کاربران

نظر شما