طراحی وب، معماری اطلاعاتی و تجربه کاربری وبسایت

مانند یک بنای معماری، هر وب سایت با یک طرح یا قالب آغاز می شود. تیم متخصصین معماری اطلاعاتی (IA) و تجربه کاربری (UX) ما، طرحی برای طراحی وب سایت با عملکرد بالا می ریزند. خدمات شامل: نقشه سایت، طرح سایت و جریان های کاربری می باشد. متخصصین تجربه کاربری (UX) ما طرح های دقیقی برای طراحی وب سایت های با عملکرد بالا فراهم می کنند. ما وب سایت هایی با محتوای مناسب و مرتبط برای مخاطبین طراحی می کنیم. با در نظر گرفتن خط سیر کاربر بر روی وب سایت، تغییرات سازنده ای اعمال می کنیم و در نهایت، قابلیت استفاده از وبسایت شما را با طرح های بصری بهبود می بخشیم.


عناصر کلیدی معماری اطلاعاتی و تجربه کاربری

ما با استفاده از طرح هایی که منعکس کننده ویژگی های شخصیتی کاربران است و تجربه کاربری دوستانه ای برای مشتریان فراهم می کند وب سايت شما را از صفر طراحی می کنیم. با جابه جایی آسان کاربران در بین صفحات سايت و محتوای مرتبط، سفری راحت و بدون اشکال برای مخاطبین هدفتان فراهم می شود.

کاربر_طراحی_سایت

توصیف شخصیت کاربر

تجربه کاربری یک وب سایت قدرتمند با دانستن این که بازدیدکنندگانتان چه کسانی هستند آغاز می شود. در نظر گرفتن یک کاربر خیالی که نماینده مخاطبینتان است، و دانستن نام، پیشینه، مهارت ها، سن، جنسیت، سطح تحصیلات، سیستم عاملی که برای بازدید از وبسایت تان استفاده می کنند، می تواند به عاملی برای سودآوری کسب و کار شما تبدیل شود.

انجام یک فرآیند گام به گام بر روی این که چطور یک کاربر وب سایت شما را پیمایش می کند و اطلاعات مورد نیازش را می یابد نگرشی درباره طراحی وب سایت کاربر پسندانه ارائه می دهد. کاربر ساختگی ای که انعکاس دهنده مخاطبینتان باشد به شما دیدی از هر چیزی که باید درباره بازدیدکنندگانتان بدانید می دهد. از چگونگی ترسیم قالب گرفته تا این که محتوا را در چه قسمت هایی قرار دهید.


طراحی_قالب_طراحی_سایت

طراحی قالب برای کسب و کارتان

صرف نظر از زمان و تلاشی که برای ساخت یک قالب صرف می شود، طراحی سایت اختصاصی برای کسب و کارتان می تواند فرآیند پیچیده ای باشد. قالب مناسبی که روند اجرای صفحات را نمایش می دهد برای نشان دادن این که وب سايت شما چگونه محصولات یا خدماتی را که پیشنهاد می دهد به نمایش می گذارد بسیار ضروری است. نیاز است محصولات یا خدماتتان را برای دسترسی آسان اولویت بندی کنید در حالی که صفحات کم اهمیت تر سايت باید پیمایش عمیق تری داشته باشند. قالبی که دقیقا طرح ریزی شده باشد تنها برای صفحات یک وب سایت نیست، بلکه برای تعیین جانمایی عناصر بر روی هر صفحه وبسایت نیز می باشد.


تجربه_کاربری_طراحی_سایت

ساده و موثر کردن تجربه پیمایش برای بازدیدکنندگان

یک پیمایش ساده و راحت بر روی وب سایت تان مثل آگهی فروشی می ماند که توضیحی از این که شما چه کسی هستید؟ چه خدماتی ارائه می دهید؟ و چگونه محصولات یا خدمات خود را به فروش می رسانید؟ ارائه می دهد. در یک وبسایت سازمان یافته که در آن پیمایش به راحتی صورت می گیرد، بازدیدکنندگان آسوده خواهند بود و با کسب و کار شما به صورت آنلاین آشنایی پیدا می کنند، که نخستین گام برای جلب اعتماد آن ها و بازگرداندنشان به سایت تان است.

مهم نیست تعداد محصولات و یا خدماتی که ارائه می دهید چقدر است، مهم این است که کاربران را مجذوب سایت خود کنید. اگر وبسایت شما گیج کننده باشد، یا گزینه های بسیار زیادی پیش پای بازدیدکنندگانتان قرار دهد، موجب می شود آن ها وب سایت تان را ترک کرده و در جست و جوی وبسایتی باشند که پیمایش در آن راحت تر است. به علاوه، پیمایش شما نباید به حدی به هم ریخته باشد که یک مشتری بالقوه نتواند صفحات مورد نیاز را پیدا کند و قبل از اتمام پروسه خرید وب سایت تان را ترک کند.


تولید_محتوا_طراحی_سایت

ساختاربندی مناسب محتوا

داشتن محتوای چشمگیر که کاربران را مجذوب خود کند تنها اولین گام در دستیابی به نتایج عملی است. جانمایی محتوا در صفحات وبسایت تان تعیین کننده این است که آیا بازدیدکنندگان واقعا آن را می بینند و با آن ارتباط برقرار می کنند یا نه. قرار دادن مهم ترین محتوایتان در بالا و سمت راست صفحه، عاملی است که به طور ناخودآگاه توجه بازدیدکننده را به خود جلب می کند، با این تضمین که هیچ گاه به دلیل پیدا نکردن محتوای مورد نیاز، علاقه خود را به وب سایت تان از دست نمی دهند.

در این حین، داشتن محتوای خیلی زیاد بر روی یک صفحه نیز ممکن است کاربران را دچار کلافگی کند، و آن ها را درباره حقانیت وبسایت تان دچار شک و تردید کرده و منجر به رفتن آن ها شود. با ایجاد هماهنگی محسوس بین محتوا و سایر عناصر موجود در صفحه، قادر به ارائه اطلاعات ارزشمندی خواهید بود که در مشتریان بالقوه این تمایل را به وجود می آورد که از شما سرویس بگیرند.

نظرات کاربران

نظر شما