انتشار بر روی وب

همه سایتهای نماد ارتباط سبز بر مبنای html و بدون فلش می باشند که اجازه می دهند موتورهای جستجو مانند گوگل ، وب سایت شما را شناسایی کنند. همچنین نقشه سایت بطور اتوماتیک در هر زمانی که مطلبی را منتشر می کنید ایجاد می شود تا مشتریان شما را به سادگی پیدا کنند.

بعد از آنکه شما اطلاعات وب سايت خود را آماده کردید زمان انتشار آن بر روی وب سايت فرا میرسد تا همه جهان به صورت شبانه روزی به وب سایت شما دسترسی داشته باشند. برای این کار شما باید وب سايت خود را بر روی یک کامپیوتر قدرتمند از نظر سخت افزار و نرم افزار قرار دهید که اصطلاحا به چنین کامپیوتری سرور گفته میشود و به صورت مداوم از طریق یک اینترنت پر سرعت به شبکه جهانی وصل باشد. در این حالت شما به فضایی نیاز دارید تا فایلهای سایت خود را در آن قرار دهید. برای این که وب سايت شما در اینترنت در دسترس باشد شما به یک آدرس نیز نیاز دارید. که به آن نام دامنه یا Domain , دامین میگویند. به هر دامنه یک DNS یا Domain Name Server نیز متصل میشود که برای معرفی هاست و یا اتصال دامنه مورد استفاده قرار میگیرد.

خرید میزبانی وب یا host :

برای این کار مجددا در موتورهای جستجو نمایید یا از کسانی که می شناسید و اگر طراحی سایت خود را به شرکتی سپرده اید سوال کنید که از چه شرکتی باید استفاده کنید که بعد ها به مشکل نخورد در این زمینه مورد مهم پشتبانی شرکت مورد نظر می باشد و همچنین بدانید که طراحی سایت شما با چه زبان برنامه نویسی انجام خواهد شد چون در این مورد دو نوع سرور وجود دارد یکی سرورهای ویندوز و دیگری سرور های تحت لینوکس هستند و این سرور ها زبان برنامه نویسی متفاوتی را پشتبانی می کنند سرور های ویندوزی وب سایت هایی با زبان برنامه نویسی دات نت و سرور های لینوکس سایت هایی با زبان php را پشتبانی می کنند . اگر نیاز دارید که شرکت مزبانی وب را خودتان از کیفیت مناسب آن مطلع شوید یک راه تماس با مشتریان قبلی و استعلام از آنها می باشد .

مشخصات فنی که شما نیاز دارید را باید مشخص نمایید. برای انجام این کار باید موارد نیاز خود را بدانید آیتم های آن شامل :

  • میزان فضایی که وب سايت شما اشغال خواهد کرد – این آیتم به نام میزان فضا است که واحد آن MB می باشد.
  • تعداد ایمیل هایی را که در وب سايت خود نیاز دارید را مشخص نمایید – که این آیتم به نام Email مشخص شده و نحوه ارائه شرکت های میزبانی وب یا تعداد برای آن مشخص کرده اند و یا حالت نامحدود برای گذاشته اند .
  • پهنای باند مورد نیاز خود را مشخص کنید – این ایتم به نام پهنای باند یا bandwidth مشخص می شود که برای میزان استفاده مشتریان از وب سايت شما می باشد در شرکت های میزبانی مناسب این مقدار حدود 15 تا 20 برابر میزان فضای هاست شما می باشد.
  • تعداد دامنه های مورد نیاز خود را که هاست شما قرار است متصل شوند را مشخص نمایید . گزینه افزودن دامنه یا تعدادی را برای آن مشخص کرده اند و یا تعداد آن را نامحدود گذاشته اند.
  • نحوه تهیه نسخه پشتبان – در موارد که از وب سايت شما به صورت روزانه – هفتگی - ماهانه – نسخه پشتبان تهیه می شود مناسب تر می باشد .
  • به نوع زبان برنامه نویسی آن توجه نمایید که از چه نسخه ای استفاده می کند و متوجه شوید که به روز می باشد .
  • توجه نمایید که نوع نرم افزاری که برای مدیریت هاست شما در اختیار شما قرار می دهند چیست.
  • و در نهایت مهم ترین مورد نحوه پشتبانی آنها در زمان بروز مشکلات برای هاست شما می باشد که چه زمانی طول می کشد برای رفع آن و آیا اطلاعات نفرات پشتبانی آنها بالا باشد و در کمترین زمان ممکن رفع مشکل نماییند.

نظرات کاربران

نظر شما