بهینه سازی سایت (سئو) چیست؟

همه موتورهای جست وجوی بزرگ مانند گوگل، یاهو و بینگ نتایج جست وجویی را بر مبنای درخواست کاربران ارائه می دهند و بر اساس میزان مرتبط بودن محتوا، ویدئو و موارد دیگری که در وب سایت تان موجود است، رنکینگ مناسبی را به آن اختصاص می دهند. SEO (سئو) مخفف Search Engine Optimization (بهینه سازی موتورهای جست و جو)، فرآیند هدایت ترافیک از سمت صفحات نتایج موتورهای جست وجو به سوی وب سایت شماست.

بهینه سازی سایت (سئو)، علم تنظیم کد، محتوا و ساختار یک وبسایت است که باعث می شود وب سايت مورد نظر از طریق کلمات کلیدی خاص یا ترکیبی از آن ها، بر روی صفحه نتایج جست و جوی یک موتور جست و جو قابل رویت شود.

به بیانی دیگر، سئو هدایت ترافیک به سمت وب سايت شما از طریق حصول رنکینگ صفحه اول در موتورهای جست و جو به وسیله کلمات کلیدی با ارزش است.

سئو

  • یک ممیزی و رسیدگی اولیه است که شامل بازبینی رقابت گونه و تحقیق درباره کلمات کلیدی است که برای ایجاد و ساخت طرحی از پروژه انجام می شود که نقشه واضح و مشخصی برای رسیدن به موفقیت دارد.
  • علمی است که در آن، بهینه سازی بر روی صفحه و لینک گذاری داخلی برای افزایش رنکینگ انجام می شود.
  • انجام بهینه سازی بر روی هر کلمه کلیدی و جانمایی درست آن ها در صفحات است.
  • لینک گذاری و توسعه محتوای ماهیانه به منظور تقویت رشد رتبه بندی است.

هدف نهایی در هر اقدام برای بازاریابی، بازگشت سرمایه شماست، و سئو قادر است با هدایت مردم به وب سایت شما از طریق موتورهای جست و جو، بازگشت سرمایه بسیار مهیجی برایتان به دنبال داشته باشد!

سئو عموما حول بازاریابی از طریق محتواست. بازاریابی محتوایی موضوع جدیدی نیست. بلکه آینده بازاریابی بوده، هست و خواهد بود. سئو به کلمات کلیدی نیاز دارد، و کلمات کلیدی، محتوا را تشکیل می دهند. در نتیجه، سئو و بازاریابی محتوایی از یک سنخ هستند.

سئو جادوگری نیست، بلکه همراه با بازاریابی از طریق محتوا، رویکرد جامعی برای ایندکس شدن محصولات و خدماتان توسط موتورهای جست و جو است، به نحوی که کاربران بتوانند آن ها را بیابند.

بر خلاف این که گفته می شود اگر شما تنها محتوای خوبی درون وب سايت تان قرار دهید، به رنک قابل توجهی خواهید رسید، این تمام ماجرا نیست. مسلما شما به چیزهای بیشتری نیاز خواهید داشت.

بهینه سازی وب سایت تان برای کل وب است. فیسبوک یک موتور جست و جو است. توئیتر یک موتور جست و جو است. آمازون هم یک موتور جست و جو است. پینترست و یوتیوب نیز. بهینه سازی برای موتور های جستجو است، نه صرفا بهینه سازی برای گوگل.

در واقع، سئو چیزی فراتر از یک علم است، که بر مبنای الگوریتم های پیچیده ای که مدام در حال تغییرند و موتورهای جست و جو به کار می گیرند تا جست و جو گران را به وبسایت هایی که به دنبال آنند برسانند، عمل می کند. موتورهای جست و جو از ابزار تفسیر داده استفاده می کنند تا هزاران سیگنال موجود در هر وبسایت در اینترنت را خوانده و تفسیر کنند.

این نقطه، جایی است که ما وارد عمل می شویم. ما سال ها صرف توسعه موثرترین راه ها برای تبدیل این سیگنال ها به کد، محتوا و معماری وب سايت تان کرده ایم به طوری که موتورهای جست و جو قادر باشند به طور استراتژیک آن ها را با کلمات کلیدی هدفتان تطبیق دهند.

ما تکنیک های SEO را در جهت بهبود طراحی، قابلیت عملکردی و تجربه کاربری سايت تان به کار می گیریم. در نماد ارتباط سبز، هدف ما ایجاد این اطمینان در مخاطبین است که هرگز مجبور نیستند بین وب سایتی که شگفت انگیز به نظر می رسد و وب سایتی که نتیجه بخش است یکی را انتخاب کنند. ما معتقدیم شما شایستگی هر دو را دارید.

ما راه های زیادی را بررسی و تست کرده ایم و بنابراین می دانیم چه چیزی درست عمل می کند و می توانیم به سرعت روشی را که دیگر موثر نیست کشف و جایگزین کنیم. این خط مشی، در زمان کم تری به نتایج بهتری ختم می شود و در نهایت در هزینه شما صرفه جویی قابل توجهی می شود.

نظرات کاربران

نظر شما